Facebook Blinked Twitter Blinked LinkedIn Blinked

Konkurs Master of Seo 2011

Stop Spam

Gdzieś tam na początku Stycznia ruszył konkurs pozycjonerów/spamerów organizowany przez użytkowników z portalu forum.optymalizacja.com. Zawody wygrywa ta osoba której strona na początku kwietnia będzie na jak najwyższej pozycji na frazę wpolscemamymocneseo. Słowo kluczowe zostało oczywiście dobrane w taki sposób aby użytkownicy nawet przez pomyłkę nie natknęli się na konkursowe strony.


Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie startował w konkursie – mam parę blogów takich gorszych i jeden najważniejszy który musi wygrać 🙂

Jeszcze niedawno blog konkursowy był poza pierwszą setką wyników a becnie moja stronka jest 23 na
frazę wpolscemamymocneseo i z dnia na dzień pnie się w górę.

Startuje głównie dlatego że jest to świetna okazja by sprawdzić swoje umiejętności, sprawdzić narzędzia których nie stosuje się do pozycjonowania swoich stronek a tym bardziej stron klientów. Większość osób które startują traktuje to wyzwanie jako poligon doświadczalny i dodatkowo możliwość zmierzenia się z najlepszymi w kraju.

Moje pierwsze wnioski z konkursu są takie, że bardzo ważną rolę odgrywa jednak treść. Zauważyłem że dodawanie dużych artykułów z dobrym nasyceniem słów kluczowych ma duży wpływ na pozycję strony większą niż linkowanie. Widzę to szczególnie po innych moich konkursowych stronach w których jest mniej treści ale linkuje je bardziej intensywnie – nie przekłada się to na wzrost pozycji.

Fajnie też można powiększyć indeks wordpressa odpowiednio tagując dany artykuł oraz przypisując go do wielu kategorii.

Jedziemy z tym koksem dalej i może uda się osiągnąć TOP 10 na frazę wpolscemamymocneseo

Autor: Michał

Ninja e-commerce specjalizujący się głównie w SEO, kampaniach display, contencie oraz tematach infrastrukturalnych. W wolnych chwilach coś sobie pokoduje w PHPie czy innym Pythonie

Komentarze (0)

Leave a reply